Přihlášení vozidel do evidence

Potřebujete poradit s přihlášením vozidla v Čr? Dovoz a přihlášení vozidla ze zahraničí . Poradíme Vám kde a jak pořídit nejlevnější povinné ručení. V mapách a v katalogu máte možnost pohodlného výběru úřadů, firem a  institucí, které se zabývají sjednáváním pojištění vozidel, převody vozidel nebo prodejem aut. Využijte on-line kalkulačky pro výpočet Vašeho nejlevnějšího povinného ručení !

AT servis ostrava o váš vrak se postará AM-CAR autoslužby s.r.o. Rudolf Zarecký - Ekologická likvidace vozidel

Centrální registr vozidel i po 10-ti dnech s problémy

Centrální registr vozidel i po 10-ti dnech s problémy

Již deset dní bojují lidé na mnoha místech republiky s nefunkčním registrem vozidel. Ke zhroucení CRV došlo ihned po nasazení systému, v pátek 13.7. se podařilo obnovit některé funkce. I poté však používání systému provázelo zpomalení, výpadky různých modulů i chyby v datech.

Již deset dní bojují lidé na mnoha místech republiky s nefunkčním registrem vozidel. Kolaps nastal v pondělí 9.7., kdy poskytovatel řešení – firma ATS Telcom – nasadila nový centrální registr vozidel, kompatibilní se základními registry, které vyžaduje EU od 1.1.2013. A to i přesto, že termínu předcházela týdenní odstávka kvůli migraci a „zahoření“ systému.

Dnes 19. července je to již desátý den, co ministerstvo a dodavatel řeší nefunkční systém. Ke zhroucení CRV došlo ihned po nasazení systému, v pátek 13.7. se podařilo obnovit některé funkce. I poté však používání systému provázelo zpomalení, výpadky různých modulů i chyby v datech. Na ty se vymlouvá dodavatel, který tvrdí, že konverzi dat z necentralizovaných databází nebylo možné provést korektně. Zaměstnanci magistrátů tak musí v mnoha případech data zadávat ručně, na což ze starého systému nejsou zvyklí. Obslouží tak řádově 5x méně klientů než před přechodem na nový systém. Na vině také může být nedostatečně výkoný hardware, na veřejnost totiž prosákly informace o dodatečném pře-indexování databáze kvůli zrychlení celého systému. Proč tyto operace nebyly provedeny během plánované odstávky není jasné.

Ministerstvo dosud aplikaci CRV oficiálně nepřevzalo. Evidentně však nemá dostatek odborníků, kteří by na implementaci a plynulý přechod mezi systémy (případně souběžný provoz) dohlédli. Firma ATS Telcom inkasuje měsíčně 13 miliónů korun od ministerstva dopravy, bez ohledu na odebrané služby. Proto MD zadalo firmě i vývoj a provoz registru vozidel. Celkově si tak po dobu kontraktu přijde ATS Telcom na částku cca 474 milionů korun.

Brněnská radnice oznámila, že bude veškeré náklady spojené se špatným fungováním centrálního registru vozidel nárokovat po ministerstvu dopravy. Primátor to doporučil i občanům.

Dnes ve čtvrtek problémy s nefungujícím systémem přetrvávaly v Mělníku, Kralupech nad Vltavou, Rakovníku, Českých Budějovicích, Hradci Králové.

ČSSD oznámila, že zvažuje v souvislosti se zakázkou zadanou ATS Telcom trestní oznámení na bývalého ministra dopravy Aleše Řebíčka.

Zdroj: Anti ČKP

Vložit příspěvek

*e-mail se nikde v katalogu nezobrazuje

Aktuality

Centrální registr vozidel i po 10-ti dnech s problémy

obrazek Již deset dní bojují lidé na mnoha místech republiky s nefunkčním registrem vozidel. Ke zhroucení CRV došlo ihned po nasazení systému, v pátek 13.7. se podařilo obnovit některé funkce. I poté však používání systému provázelo zpomalení, výpadky různých modulů i chyby v datech. Více ...

Povinné ručení online

Porovnejte si a vyberte nejvýhodnější pojištění pro Váš vůz!

Uzavření smlouvy on-line během několika minut!

Doporučujeme

Doména na prodejKontaktujte nás ohledně prodeje!

Exkluzivní a navštěvovaná doména na míru pro Vaše podnikání.